Наука під обстрілами

Погляд науковців на те, як війна впливає на різні сфери життя

Війна торкнулася всіх. Тих, хто воює і тих, хто працює, хто поїхав і хто залишився. Ми вирішили попрохати наших лекторів написати про те, як війна впливає на різні сфери нашого життя. На науку, екологію, зоопарки, популярізацію, тощо. Як вони жили під обстрілами, і як під обстрілами почувалися ті галузі, які є сферою наукових інтересів наших лекторів.

Зміст

Зоопарки України в умовах війни. Євген Кіося, провідний методист культурно-просвітницького відділу Харківського зоопарку, старший викладач біологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Археологічна наука в умовах війни. Анна Юрченко, наукова співробітниця відділу археології ДНІМ, археологиня з польовим досвідом з 2006 року, з 2012 року самостійно проводить польові дослідження.

Як врятувати культурну спадщину або ж музеї України – під обстрілами. Анна Юрченко.

Що треба знати перш ніж відбудовувати зруйновані міста. Олександр Бурлака, інженер-будівельник, кандидат технічних наук.

Список тем буде доповнюватись та розширюватись.

Цикл зустрічей з Йосифом Зісельсом

Цикл лекцій відомого українського громадського діяча на тему цінностей та ідентичності

1. Парадокси єврейської ідентичності;

2-3. Цивілізаційна ідентичність та системи цінностей;

4-5. Глобальний право консервативний зсув: міф чи реальність.

Проблема ідентичності для України набуває особливого значення, якщо згадати нашу недавню історію. Мало того, що на нашій території проживала велика кількість етносів — українці, євреї, вірмени, кримські татари, караїми, болгари, румуни, росіяни, гагаузи, причорноморські греки… Мало того, що різні частини України історично деякий час перебували в різних імперіях, так ще дві третини ХХ сторіччя з українців ліпили “єдину історичну общність — радянський народ”. Тому не дивно, що у багатьох українців самоусвідомлення поторочено, і питання “хто я?” стає геть не таким смішним в історичній ретроспективі.

Тому ми починаємо важливу розмову про те, що таке ідентичність, які існують сучасні наукові підходи до вивчення ідентичності, і як ідентичність впливає на систему цінностей.

Ці питання висвітлить для нас в своїх лекціях громадський діяч, діяч українського єврейського руху, відомий радянський дисидент Йосиф Зісельс.

Ми плануємо цикл з п’яти лекцій, присвячених цим питанням. Всі лекції будуть проходити в онлайн форматі у Zoom, посилання на кожну подію буде викладено на офіційній сторінці ВУММ у Фейбук.

Перша лекція з цього циклу “Парадокси єврейської ідентичності” відбудеться 16 грудня.

Записи попередніх зустрічей

Відео Парадокси єврейської ідентичності

Відео Цивілізаційна ідентичність та системи цінностей

Відео Цінності, релігія та цивілізаційні конфлікти

Відео Глобальний право-консервативний зсув: міф чи реальність?

Офіціна сторінка ВУММ