Що таке лібертаріанство

Міхаіл Камчатний

Лекція ВуММ від 5.04.2015

Радянський Союз насаджував тоталітарну ідеологію патерналізму, в якій людина не мислилася окремо від держави. Радянські практики робили людину несамостійною та залежною від чиновника. Але пострадянська людина відкрила для себе альтернативну ідеологію, ідеологію незалежності від держави і відповідальності за своє життя.

Що таке ідеологія лібертаріанства? Чим відрізняється анархо-капіталізм від мінархізма? Чи можливо втілення бездержавної моделі зараз? Що таке “легка держава”? ПРо все це в лекції Михайла Камчатного і цікавій дискусії, що розгорнулася після лекції.

Загадки та парадокси розвитку науки про міжнародний бізнес

Тарас Данько, канд. екон. наук, проф. НТУ “ХПІ”

Лекція ВуММ від 10.10.2019

Лекція ВуММ “Загадки та парадокси науки про міжнародний бізнес”

Чи є міжнародний бізнес наукою? Звідки походить ця наука та для кого вона? Хто, де та коли прочитав перший курс лекцій з міжнародного бізнесу? Який був зміст першого підручника з міжнародного бізнесу? Який стосунок до розвитку цієї науки мав видатний український інтелектуал Богдан Гаврилишин? Які країни зараз є лідерами з вивчення міжнародного бізнесу? Які кризи вже встиг пережити міжнародний бізнес як наукова дисципліна та що чекає на цю науку в майбутньому? Чи потрібні ці знання в Україні та як їх отримати?

Розповідає Тарас Данько, канд. екон. наук, професор кафедри міжнародного бізнесу та фінансів Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”

Глобальне місто

Тарас Данько

Лекція ВуММ від 11.06.2015 р.

Що таке «глобальне місто»? Звідки походить це поняття? На чому базується економіка глобального міста? Якими є критерії глобалізованості міста? Як перетворити місто на глобальне?