Пандемія чи локдаун: що швидше вб’є економіку

Розповідає Володимир Рапопорт, канд. тех. наук, економіст-аналітик

З циклу карантинних лекцій

Всі без винятку відчули на собі негативний вплив локдауну. Хтось легко відбувся й просто перебрався працювати додому, хтось втратив роботу чи бізнес. На жаль, глобальний світ сильно залежить від взаємодії між людьми, а економіка чутлива навіть до найменших коливань у звичному порядку денному, що вже казати про всесвітній карантин, що не має аналогів до цього. Ми ще довго будемо відчувати економічні наслідки кризи, що до неї призвела пандемія та некомпетентне вище керівництво країни. Які ці наслідки для світу в цілому і для України – розповідає економіст-аналітик. бізнес-консультант, к. т. н. Володимир Рапопорт у лекції.

Проект здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога».

Офіціна сторінка ВУММ

Сторінка Instagram 

Пітримати проект можна за посиланням

Реформи економіки України — необхідні і ті, що впроваджені

Володимир Рапопорт, економіст

Лекція ВуММ від 01.02.2018 р.

“Україна отримала отримала від Радянського Союзу великий економічний потенціал”. Та невже?!

Зрада чи Перемога? Яких реформ потребує українська економіка? Що було зроблено за ці чотири роки? Чи правильно боротися з корупціонерами, чи варто все ж боротися з корупцією?
Ця лекція про те, що проблеми української економіки мають глибоке історичне коріння.

Тільки цифри, графіки та статистика – тільки хардкор. Ми не обговорюємо припущення, ми оперуємо фактами.

Лекцію читає експерт, економіст Володимир Рапопорт.

Картинку позичено тут

Що таке лібертаріанство

Міхаіл Камчатний

Лекція ВуММ від 5.04.2015

Радянський Союз насаджував тоталітарну ідеологію патерналізму, в якій людина не мислилася окремо від держави. Радянські практики робили людину несамостійною та залежною від чиновника. Але пострадянська людина відкрила для себе альтернативну ідеологію, ідеологію незалежності від держави і відповідальності за своє життя.

Що таке ідеологія лібертаріанства? Чим відрізняється анархо-капіталізм від мінархізма? Чи можливо втілення бездержавної моделі зараз? Що таке “легка держава”? ПРо все це в лекції Михайла Камчатного і цікавій дискусії, що розгорнулася після лекції.

Загадки та парадокси розвитку науки про міжнародний бізнес

Тарас Данько, канд. екон. наук, проф. НТУ “ХПІ”

Лекція ВуММ від 10.10.2019

Лекція ВуММ “Загадки та парадокси науки про міжнародний бізнес”

Чи є міжнародний бізнес наукою? Звідки походить ця наука та для кого вона? Хто, де та коли прочитав перший курс лекцій з міжнародного бізнесу? Який був зміст першого підручника з міжнародного бізнесу? Який стосунок до розвитку цієї науки мав видатний український інтелектуал Богдан Гаврилишин? Які країни зараз є лідерами з вивчення міжнародного бізнесу? Які кризи вже встиг пережити міжнародний бізнес як наукова дисципліна та що чекає на цю науку в майбутньому? Чи потрібні ці знання в Україні та як їх отримати?

Розповідає Тарас Данько, канд. екон. наук, професор кафедри міжнародного бізнесу та фінансів Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”

Глобальне місто

Тарас Данько

Лекція ВуММ від 11.06.2015 р.

Що таке «глобальне місто»? Звідки походить це поняття? На чому базується економіка глобального міста? Якими є критерії глобалізованості міста? Як перетворити місто на глобальне?